+90 850 202 40 51

info@trangels.com

ETKİNLİKLER

14.İSTANBUL BİLİŞİM KONGRESİ'NDE TRANGELS GİRİŞİMLERİ DE SAHNE ALDI

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen 14.İstanbul Bilişim Kongresi, “Virüsün Evrimi, Dijitalin Devrimi: Dağıtık Fiziksel Eski Dünya, Bütünleşik Dijital Yeni Dünya” temasıyla 9-10 Aralık 2020 tarihlerinde online platformda gerçekleşti. Etkinliğin ikinci gününde düzenlenen “YENİLENEBİLİR (ENERJİ, SU, GIDA) VE DAĞITIK KAYNAKLARIN GİRİŞİMLER SAYESİNDE AKILLI YÖNETİMİ” konulu panelinde ise, TRAngels Girişimleri sahne aldı. TRAngels Kurucu Ortaklarından Hüseyin Karayağız’ın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, Nanomik Kurucu Ortağı Buse Berber Örçen; Laska Kurucu Ortağı Onur Güdü; Baktek CEO’su Alp Taşan,TRAngels A.Ş. Ortaklarından Selçuk Ilıkcan konuşmacı olarak yer aldı.


Fotoğraflar >>>
EMULATE, COVID 19 İLE MÜCADELE KAPSAMINDA FDA İLE ANLAŞMA İMZALADI

Amerika’daki yatırımlarımızdan Emulate ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) ile COVID-19 aşılarını değerlendirme programları da dahil olmak üzere öncelikli çalışma alanlarında yapılmak üzere bir İşbirliği Araştırma ve Geliştirme Anlaşması (CRADA) imzaladığını duyurdu.

Anlaşma kapsamında FDA tarafından düzenlenen ilaçların güvenliği, etkinliği ve mekanizmalarını incelemek için Emulate'ten bir dizi Organ Çipi kullanacak. Bu kapsamda COVID-19 Aşılarının Güvenliğini ve SARS-CoV-2'ye Karşı Koruyucu Bağışıklığı Değerlendirmek için Akciğer Çipi de uygulanacak.


Fotoğraflar >>>
Globale Giden Yolun Pusulası: INNOGATE

Girişimcilik ekosisteminin güncel konularının işlendiği TRANGELS Perşembe Sohbetleri’nde bu hafta İTÜ ARI Teknokent Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Arzu Eryılmaz ile İTÜ ARI Teknokent Kuluçka ve Hızlandırma Programları Müdürü Selma Bahçıvanoğlu’nu ağırladık.

Eryılmaz ve Bahçıvanoğlu, girişimlere, uluslararası bağlantılara erişim, yeni pazarlara açılma, iş modeli ve stratejisi geliştirme fırsatlarını 360 derece bir içerikle sunan Innogate'i anlattılar. Türkiye’deki firmaların ihracat geliri elde etmesini sağlamaya destek olan Innogate’in başarı hikayelerini paylaştılar.


Fotoğraflar >>>
Nanomik FoodTech 500 Listesinde

Gıda ve Tarım alanlarında yenilikçi yaklaşımlar sergileyen şirketlerin yer aldığı FoodTech 500 listesine Türkiye'den girişimlerimizden Nanomik Biyoteknoloji de girdi.


Fotoğraflar >>>
TRANGELS BİGBANG 2020 SAHNESİNDE YERİNİ ALDI

TRAngels olarak girişimcilik ekosisteminin en önemli etkinliklerinden BigBang sahnesinde biz de yerimizi aldık. İTÜ Çekirdek girişimlerinden REPG, Nanomik, Ahtapot ve MD Arge'ye 2020 yılı içinde yaptığımız toplam 10 milyon 650 bin TL devam yatırımı ile ekosistemi desteklemekten mutluluk ve gurur duyuyoruz. 


Fotoğraflar >>>
TRAngels Perşembe Sohbetleri Devam Ediyor!

Girişimcilik ekosistemine özel içerikleri ile “TRANGELS Perşembe Sohbetlerinde” bu hafta, 500 Startups'tan Enis Hulli'yi ağırladık... Kendisiyle global pazarları hedefleyen startupları nelerin beklediğini konuştuk.


Fotoğraflar >>>
TRAngels Perşembe Sohbetleri Devam Ediyor!

TRAngels Perşembe Sohbetleri'nde ODTÜ Teknokent Genel Müdürü Serdar Alemdar'ı ağırladık. Alemdar, ODTÜ Teknokent bünyesindeki çalışmalardan, girişim ve yatırım ortamındaki fırsat ve zorluklardan bahsederek, katılımcıların sorularını yanıtladı.


Fotoğraflar >>>
TRAngels Perşembe Sohbetleri'nde "İngiltere Pazarında Yıldız Olmak"

TRANGELS Perşembe Sohbetleri'nde Kıdemlı Yatırım Danışmanı Mehmet Basaran'ı ağırladık. Mehmet Başaran, İngiltere'deki yatırım süreçleri konusunda çok değerli bilgiler paylaşırken, yatırımcılarımızın ve girişimcilerimizin sorularını da yanıtladı.


Fotoğraflar >>>
TRANGELS VE NANOMİK GİRİŞİMCİLİK DÜNYASI PROGRAMININ KONUĞU OLDU

TRAngels Yatırım Ortamı Geliştirme Kurulu Başkanı Sacit Sungu ile Nanomik Biotechnology Co. Kurucu Ortağı Buse Berber Örçen, Bloomberg HT'de canlı olarak yayınlanan, Güzem Yılmaz Ertem'in sunduğu "Girişimcilik Dünyası" programının konuğu oldu.


Fotoğraflar >>>
TRAngels, TÜSİAD SD2 Programı'nı destekliyor

TRAngels olarak, sanayinin dijital dönüşümü sürecinin güçlendirilmesi ve teknoloji tedarikçisi ekosisteminin desteklenmesi hedefi ile; üretim süreçlerinde teknolojiyi kullananlar ile teknolojik çözüm sağlayanları buluşturan, teknoloji tedarikçi kapasitesinin tanıtılmasını ve teknoloji üretimini destekleyen, teknolojik dönüşüm planlamaları için ilham olacak iyi uygulama örneklerini ortaya koyan TÜSİAD SD2 Programı'nı destekliyoruz.


Fotoğraflar >>>
TRANGELS'DAN AHTAPOT'A İKİNCİ YATIRIM

Yatırım portföyümüzde bulunan, sosyal ağ platformu Ahtapot App'e, ikinci kez çıktığı yatırım turunda 1 milyon TL yatırım yaptık. 


Fotoğraflar >>>
TRANGELS'dan Bugamed'e Yatırım

TRAngels, Biyoteknoloji/İlaç/Tıbbi cihaz sektörünün önemli hammaddelerinden biri olan M"edikal Kollajeni” üreten ve müşterilerine sunan BUGAMED Biyoteknoloji'yi yatırım portföyüne kattı.BUGAMED Biyoteknoloji, “Doğadan ilham, Bilimden gücümüzü aldık” sloganı ile 2017 yılından itibaren organik atıkları patentli teknolojisiyle geleceğe dönüştürmektedir.  


Fotoğraflar >>>
TRANGELS'dan PackUpp'a Yatırım

Türkiye’de yeni nesil Aynı-Gün Teslimat ve Sonraki-Gün Teslimat hizmetinin öncüsü PackUpp, 2020 yılı kapanmadan aynı yıl içerisinde 2. yatırımına imza attı. Yeni nesil teslimat hizmetini son teknoloji ile donatan ve teslimat sürecindeki tüm aşamaları dijitalleştiren PackUpp, pandemi döneminde rekor büyüme elde ederek, 100 milyon TL değerleme ile TRAngels melek yatırımcılarıyla ikinci yatırım turunu tamamladı.


Fotoğraflar >>>
Yatırımlar Grubu Toplantılarımız Online'da Devam Ediyor

TRAngels olarak pandemi koşulları nedeniyle online platformlara taşıdığımız toplantılarımızla yatırımcılarımızla girişimcileri buluşturmaya devam ediyoruz. 1 Aralık'ta, 100'e yakın yatırımcının katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Yatırımcılar Grubu Toplantısı'nda başarılı ve değerli projeleri yatırımcılarının ilgisine sunduk. 


Fotoğraflar >>>