+90 850 202 40 51

info@trangels.com

Hale Umul

 • Hale Umul, sektörlerinde lider iki firma, Procter & Gamble ve Frito Lay’de yirmi yıllık kurumsal yöneticilik geçmişine sahiptir.
  Aile ve iş yaşantısını daha iyi dengeleyebilmek, üyesi olduğu sivil toplum kuruluşlarına daha fazla zaman ayırabilmek arzusuyla tam zamanlı çalışma hayatını sonlandırmış ve 2012 yılından  bu yana danışman olarak proje bazlı çalışmaktadır.
   
  1985 yılında Ankara Koleji’nden, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur.
   
  Çalışma hayatına Procter & Gamble Türkiye’de Satış Temsilcisi olarak başlamış,  çok çeşitli pozisyonlarda satış yöneticiliği yapmış, son iki görevinde Türkiye ve Romanya’da Geleneksel Kanallar Satış Direktörü olarak Frito Lay’de görev yapmıştır.
  Frito Lay’de çalışırken konuya ilgisi ve yeni şeyler öğrenme arzusu sebebiyle iki sene Türkiye İnsan Kaynakları  Direktörü görevini üstlenmiştir.
   
  Yeni nesil yöneticilerin yetiştirilmesine katıkıda bulunmak arzusuyla üyesi olduğu Young Guru Academy – YGA bünyesinde sosyal bilinçli liderler yetiştirme çalışmalarına 2007’den beri gönüllü destek vermektedir.
   
  Aynı zamanda BRM-Boğaziçi ve Robert Koleji Mezunu İşadamı, Sanayici ve Yöneticiler Derneği’nin Koordinatörlük görevini yürütmekte, Bilkent ve Koç Üniversitelerinde pazarlama derslerine misafir konuşmacı olarak katılmaktadır.
   
  Yeni yüzyıl ekonomisinde girişimciliğin ve girişimlere ihtiyaç duydukları kapitali sağlayan modellerin çeşitlenerek büyümeye devam edeceğine inanan Hale, Trangels’ın ekonomiye ve sosyal yaşama değer katacak fikir ve projelere yatırım yapma, bünyesindeki bilgi ve tecrübeyi kullanarak bu girişimlerin hedefler doğrultusunda büyümesine yardımcı olma amacını heyecan verici bulduğu için oluşumun bir parçası olmaya karar vermiştir.