+90 850 202 40 51

info@trangels.com

FARKIMIZ

TRANGELS olarak yatırım yaklaşımımız temelde “Erken Aşamadaki Girişimler”in desteklenmesidir. Bu tür yatırımlara ortak olarak girdiğimizde hedefimiz sadece parasal bir hisse alımı değildir. 
Yatırım yaptığımız girişimlere kattığımız en önemli değerin tüm ortaklarımızın entellektüel sermayesi olduğunu düşünüyoruz. İş yaşamları boyunca çok farklı sektörlerde, farklı pozisyonlarda ve uzmanlık alanlarında görev yapan ortaklarımız yıllar içinde damıttıkları tüm birikimi yatırım yaptığımız filiz girişimlere sunuyorlar.
Çünkü inanıyoruz ki, ticari yaşamının başındaki bir oluşumun gelişebilmesi, güçlenebilmesi, kıyasıya rekabetin hüküm sürdüğü pazar koşullarında ayakta kalabilmesi ve kuruluşunda belirlediği hedeflere ulaşabilmesi için sadece sermaye yatırımı yeterli olamıyor.
İşte bu yüzden biz de yapacağımız yatırımın sadece “Sermaye” yerine “Nitelikli Sermaye“ olmasını çok önemli ve değerli buluyoruz. Girişimlere katacağımız sermaye ve vereceğimiz çözüm ortaklığı modeliyle filizlerin gelişimine gerçek anlamda katkı sağlıyoruz. Bu ise bu girişimlerin başarıya ulaşmasının ve dolayısıyla yatırımlarımızın da başarıya ulaşmasının en etkili yolunu oluşturuyor. 

Nitelikli Sermayenin en önemli bileşeni olduğunu düşündüğümüz çözüm ortaklığı modelimizi aşağıdaki süreçler çerçevesinde gerçekleştiriyoruz.  • Satış mentörlüğü
  • Pazarlama mentörlüğü
  • Kurumsal ve operasyonel mentörlük
  • Teknik mentörlük
  • İşbirlikleri oluşturma


Yukarıda belirtilenlerin dışında ayrıca filiz girişimin ihtiyacı olabilecek ürün veya hizmete ilişkin teknik destek, fikri mülkiyet haklarının sağlanması, devlet desteklerinden yararlanma ve/veya network desteği, üretim ve tedarik konularında da mentörlük desteği sağlıyoruz.

Projeleri bulma, değerlendirme ve seçme sürecini bizzat yatırımcıların kendilerinin yer aldığı bir komite tarafından yürütüyoruz.
Yatırımcıların oluşturduğu finansal yatırım şirketi TRANGELS A.Ş. vasıtasıyla ortak fon kullanımı ve risk paylaşımı imkanı sunuyoruz.
Tecrübeli yatırımcılarla ortak yatırım, bilgi alışverişi, işbirliği ve networking ortamı yaratıyoruz.