Skip to content Skip to footer

Asuman, hali hazırda Bank Muscat’ın öz yatırım grubunun başkanlığını yürütmekte, aynı zamanda BM Innovate fonunun yatırım yöneticiliğini yapmaktadır. Bank Muscat Umman Sultanlığı’nın en büyük bankası olup, BM Innovate bankanın fintek alanındaki kurumsal risk sermaye girişimidir. Asuman şu anki satın almaya yönelik (buy-side) rollerinden önce çeşitli yatırım fonlarında satışa yönelik rollerde de çalışmıştır. Yatırım alanındaki 14 yılı aşkın tecrübesi kamu hisse senedi, kamu borç piyasaları, özel sermaye ve özel borç işlemlerinin yanı sıra risk girişim sermayesi alanlarını da kapsamaktadır.

Yatırım alanındaki kariyerinden önce, Asuman Türk Dışişleri’nde 7 yıl kamu hizmeti vermis, Almanya ve Umman diplomatik temsilciliklerinde diplomat olarak görev yapmıştır.

Asuman’in Bilkent Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden lisans ve yüksek lisans dereceleri bulunmaktadır. Asuman ayrıca finans alanında CFA derecesine sahiptir.

Melek yatırımcı olarak, Asuman başta finansal katılım olmak üzere etki yatırımlarına ilgi duymakta, özellikle yenilikçi dijital süreçlerle hem ekonomik hem toplumsal katma değer yaratan girişimlere yatırım yapmak istemektedir.