Skip to content Skip to footer

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Deniz Bilimleri Fakültesi’inden mezun oldu. 2 yıl Trabzon Merkez Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü’nde Proje Koordinatörü olarak çalıştı. Bir yıl Ardesom A. Ş.’de Genel Müdür olarak çalıştıktan sonra, Etibank- Inmet Mining ortaklığı olan Çayeli Bakır İşletmeleri’nde Çevre Koordinatörü olarak görev aldı.

Ardından Hewlett-Packard (HP), Orta Avrupa, Doğu Avrupa ve Orta Doğu Bölgesinde, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 15 ülkenin İşçi Sağlığı, İş Güvenliği ve Çevre Müdürlüğü görevini yürüttü.

Çevre ve İş Güvenliği alanında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Doktorasını tamamlayan, Kayhan 2009 yılından itibaren Kayhan Akademi Çevre, İş Sağlığı, İş Güvenliği ve Müh. Dan. Hiz. Tic. Ltd. şirketini Kurdu ve bu alanda firmalara danışmanlık ve mühendislik hizmetleri sunmaktadır.

Kayhan Akademi 2020 yılından itibaren uluslararası organizasyonlarla işbirliği yaparak kurumsal şirketlerle de global olarak hizmet sunmaya başlamıştır.

Aynı zamanda Üsküdar Üniversitesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Programında Dr. Öğr. Üyesi olarak 10 yıldır akademisyen olarak da görev almaktadır. Birçok sivil toplum kuruluşunun yönetiminde aktif olarak çalışmalarını sürdüren Hacer Kayhan evli ve iki çocuk annesidir.