Skip to content Skip to footer

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 1999 yılında mezun oldu.

Kariyerine L’Oréal Türkiye’de Management Trainee olarak başlayan Aydın Başar, L’Oréal’de çeşitli hazine ve finansal planlama pozisyonlarında 9 yıl çalıştı ve çok şey öğrendi.

30 yaşına geldiğinde ilk CFO rolünü alarak Turkven Private Equity yatırımı olan Tekin Acar Cosmetics’e katıldı, 4 yıl boyunca CFO’luk görevini sürdürdü. Markanın 2008-2012 yılları arasında dönüşümünde önemli roller aldı.

Sonrasında 2012-2018 yılları arasında moda perakende markalarında görev yaptı. 2012-2015 yılları arasında C&A Türkiye’nin, 2015-2018 yılları arasında da Benetton Türkiye & MENA Bölgesinin CFO’luğu görevlerini yürüttü.

Bir başka marka dönüşüm ve başarı yolculuğunun parçası olmak üzere Yum! Brands markası ve Abraaj Private Equity yatırımı olan KFC’ye katıldı ve 2 yıl Mali İşler, Satın Alma ve İdari İşler’den sorumlu CFO olarak görev yaptı.

Aydın Başar, 2019 yılında Borusan Grubu’na katıldı. 2019 yılından bu yana Borusan Lojistik’te Chief Financial Officer olarak görevini yürütmeye devam ediyor.

1 çocuk babası olan Aydın Başar, koşu, basketbol ve tenis oynamanın yanı sıra, antika ve dekorasyona ilgi duyar ve seyahat etmeyi sever.