Skip to content Skip to footer

İş hayatına 1993 yılında başlayan ve 1994 – 2014 yılları arasında Koç Grubu Finansal Şirketlerinde , sırasıyla Kredi Tahsis, Proje Finansaman, Kurumsal Bankacılık ve Ticari Bankacılık İş Birimleri bünyesinde çeşitli departmanlarda farklı sorumluluklar üstlenen Nalan Uysal, değişik piyasa dinamiklerine ve demografik özelliklere sahip farklı lokasyonlardaki Kurumsal ve Ticari Bankacılık Şubelerinde Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

2002 yılında Koçbank-Unicredit Birleşmesi sürecinde ve sonrasında Genel Müdürlük Satış Yönetiminde çalışmış, eş zamanlı olarak Basel II kriterleri kapsamında Kredi Tahsis ve Kredi İzleme araçlarının yeniden yapılandırılmasında aktif proje görevi almış ve 2011 yılında yine Türk Finans sektörünün en büyük birleşme projesi olan Koçbank &Yapı Kredi Bankası A.Ş. birleşme süreçlerini deneyimlemiştir.

2011-2014 yılları arasında Ticari Bankacılık Bölge Müdürü olarak İstanbul Anadolu Yakası ile Gebze, Kocaeli ve Sakarya hinterlandında yer alan ticari şubelerin , pazarlama ve satış aktivitelerinin yönetilmesi ile Yönetim Kurulu ‘nun vermiş olduğu yetki dahilinde tüm bölgenin ticari, operasyonel, kredi tahsis & risk yönetimi kapsamındaki bütçe sorumlululuğunu üstlenmiş, yönetim tecrübesinin yanısıra geniş bir endüstri ve müşteri deneyimi edinmiştir.

2014 yılında kurduğu Hera Strateji ve Yönetim Hizmetleri A.Ş. www.heramanagement.com.tr bünyesinde stratejik olarak kapasite geliştirme , girişimcilik & inovasyon, kurumsal performans iyileştirme ve teknolojik dönüşüm ile dijitalizasyon alanlarında Yönetim Danışmanlığı Hizmetleri vermeye başlamış, aynı zamanda EBRD ‘nin Girişimci Destek Programı kapsamında işletmelere strateji ve yönetim danışmanlığı ile işletme koçluğu desteği vermiştir.

TOBB İl Kadın Kurulu ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Üyesi olan Nalan Uysal, TUBITAK ve Sabancı Universitesi SUCOOL mentorleri arasında yer almakta olup, 2016 yılından buyana da TRAngel Melek Yatırım Ağı’ndadır. Evli ve 1 çocuk annesidir.