Skip to content Skip to footer

Okan Erol 1976 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini 1993 yılında TED Ankara Koleji’nde tamamlamış, 1998 yılında Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Okan Erol 2002 yılında Paris Panthéon – Sorbonne Üniversitesi’nden MBA derecesiyle mezun olmuş, 2010 yılında Kadir Has Üniversitesi’nden Finans ve Bankacılık dalında doktora derecesi almıştır.

Kariyerine 1997 yılında Türk-Fransız Ticaret Odası’nda İş Geliştirme Yöneticisi olarak başlayan Okan Erol, 1998 – 2006 yılları arasında Fransız Imerys Grubu şirketlerinden Imerys Türkiye’de Genel Müdür, 2006 – 2010 yılları arasında Esen Mineral Sanayi’nde CEO, ve 2011-2012 yılları arasında Süzer Grubu şirketlerinden Steno Enerji’nde Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Okan Erol 2012 yılında Wordego Online Reklam Platformu’nu kurmuştur ve halen şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yapmaktadır.

Teknoloji alanında yurtiçinde ve yurtdışında pekçok startup’a yatırım yapan Okan Erol, genç girişimcilere mentor olarak destek olmakta, çeşitli üniversitelerde MBA dersleri vermekte, ve Avrupa Komisyonu’nun ve Tübitak’ın proje değerlendirme komitelerinde hakem olarak görev yapmaktadır.

“Kişisel Harcama Vergisi – Türk Vergi Sistemi İçin Bir Reform Önerisi” adında yayımlanmış bir kitabı olan Okan Erol, Türkçe, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Fikrinize güveniyorsanız
biz de size güveniyoruz.

Fikrinizi geleceğe açın.

Adres

Reşitpaşa Mh.
Teknokent Arı 3 Sitesi
No:4/B204 Sarıyer
İstanbul

Bizi Takip Edin