Skip to content Skip to footer

1969 yılında Muğla’da doğan Özgür Günaydın, Kuleli Askeri Lisesi’nden mezun olmuş ve ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümü’nü tamamlamıştır. Executive MBA derecesini Sabancı Üniversitesi’nde almış olup, Stanford Üniversitesi Liderlik Akademisini bitirmiştir. Günaydın, 1995 yılında servis mühendisi olarak başladığı Borusan Cat’te, İstanbul Bölge Müdürlüğü yapmış olup devamında 10 yıl boyunca şirketin uluslararası operasyonlarını yönetmiştir. Bu görevi kapsamında Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, Kırgızistan ve Uzakdoğu Rusya’daki Borusan Cat operasyonlarından sorumlu olmuştur. Bu dönemde şirketin büyüme planları kapsamında şirket satınalmaları yapmıştır, Uzakdoğu Rusya ve Kırgızistan operasyonlarının satınalmaları ile büyümesine liderlik etmiştir.

2009 yılından itibaren Borusan Cat İcra Kurulu üyesi olarak çeşitli inovasyon projlerinde yer almış, inovasyon şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Üyelikleri bulunmaktadır.

1 Ocak 2017 itibarı ile Borusan Cat İcra Kurulu Başkanlığı görevini devralan Günaydın, küresel anlamda Caterpillar eko-sistemi içinde geleceğe yön veren çalışmaları gerçekleştirilen; Caterpillar&TemsilcileriDijital Konsey Kurucu Üyesi (Caterpillar Digital Council Member), Caterpillar Temsilcileri Danışma Kurulu (Caterpillar Dealer Advisory Group Member) ve Caterpillar Temsilcileri Madencilik Danışma Kurulu üyesi (Caterpillar Mining Council) görevlerini de sürdürmektedir. Borusan Cat bünyesinde bulunan şirketlerde Yönetim Kurulu Başkanlıkları ve üyelikleri de yapmaktadır.