Skip to content Skip to footer

Sabri Serhan Güner, 1975 yılında Tatvan’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antalya’da, üniversite ve yüksek lisans eğitimlerini ise İstanbul’da tamamladı. Çocuk yaşlarında başlayan yaşında başlayan bilgisayar merakı ile ilk ticari yazılımını 15 yaşında yaparak yazılım dünyasına adım attı.

1990-2000 yılları arasında borsada işlem yapan aracı kuruluşlar için finansal yazılımlar geliştirdi. 2000’li yılların başında borsanın elektronik ortama taşınması ile birlikte borsanın Ex-API sistemlerine entegre çalışan Türkiye’deki ilk gerçek zamanlı işlem platformunu geliştirdiğinde, sektörün önde gelen aracı kurumlarından biri olan Global Menkul Değerler’de çalışmaktaydı.

2005 yılında vadeli işlemler borsasının açılması ile sektörün tüm ihtiyaçlarını üst düzeyde karşılayan ve lider duruma gelen yazılımlarını sektörde yer alan öncü firmalara anahtar teslim devrederek kendine yarattığı bu finans sayesinde 2011 yılında kurucu ortak olarak ilk şirketini açmıştı. 2017 yılında teknoloji geliştirme bölgelerinde startup olarak kurduğu FinTech yazılım ile finans sektöründe borsalar başta olmak üzere geniş spektrumlu çalışmalara başladı.

Gelişen teknoloji ile daha da önem kazanan siber güvenlik alanında, Işık Üniversitesi’nde yüksek lisans (MSc) yapmış ve bu konudaki çalışmalarını geliştirmiştir.

Son zamanlardaki popüler teknolojilerden Yapay Zeka, Artırılmış Gerçeklik, Derin Öğrenme ve BlockChain Teknolojileri özel ilgi alanındadır ve bu konularda da çalışmaları bulunmaktadır.