Skip to content Skip to footer

Yasemin Erdal, 2003 yılında ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Avrupa Birliği’nin Jean Monnet Bursuyla Almanya’da “Avrupa Çalışmaları” üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra, 2006 yılında Bilkent Üniversitesi’nde tam burslu olarak İşletme Yüksek lisansını (MBA) tamamlamıştır. 2019 yılında Sorbonne Üniversitesi’nde Global Dijital Dönüşüm alanında Yönetici Liderlik programını tamamlamıştır.

Çalışma hayatına Bilkent Cyberpark’ta İş Geliştirme Sorumlusu olarak başlamış, 7 yıl boyunca bu kurumda yüksek teknoloji ve yazılım firmalarının ve start-up’ların iş geliştirme, büyüme ve yurt dışına açılma süreçlerine dahil olmuş ve firmalara bu konularda danışmanlık vermiştir.

2009-2011 yıllarında Ankara Kalkınma Ajansı’nda Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmış ve bu görevi boyunca Ankara’nın bölgesel gelişimiyle ilgili projelerde karar verici olarak yer almıştır.

2014 yılında Ankara’daki Amerikan Büyükelçiliği tarafından Türkiye’nin umut vaad eden ve en başarılı 20 gencinden biri seçilmiş ve bu vesileyle 2014-2015 yılları arasında dünyanın en girişimci bölgesi olan Silikon Vadisi’nde girişimcilik destek mekanizmaları üzerine bir senelik bir çalışma tamamlama fırsatı elde etmiştir.

2015 yılında E-CO Danışmanlığı kuran Yasemin yüksek büyüme potansiyeli ve katma değeri olan farklı ölçeklerdeki teknoloji firmalarına danışmanlık, eğitim ve mentörlük hizmetleri vermektedir.

2014-2018 yılları arasında Avrupa Komisyonu’nun teknoloji firmalarına hibe ve VC yatırımı sağlayan programı kapsamında desteklenecek projelerin seçilmesi aşamasında proje değerlendiricisi olarak görev almıştır.

Dünya Bankası’nın girişimcilik ve kuluçka merkezleri networkü olan “WorldBank InfoDev (Information for Development)” akredite eğitmenidir. Finlandiya’dan Suudi Arabistan’a kadar çeşitli ülkelerde girişimcilere iş planı hazırlama, iş geliştirme, ticarileştirme başta olmak üzere çeşitli konularda eğitimler ve mentörlük vermiştir ve devam etmektedir. 2020 yılından beri aktif Melek Yatırımcı’dır.