Skip to content Skip to footer

İbrahim Ulukaya, 2003 yılından bu yana halı sektöründe faaliyet gösteren Ulukaya grup firmasında iş geliştirme ve Genel koordinatör olarak görev yapmaktadır. Bu dönem içinde aynı grup bünyesinde yer alan gıda, enerji ve inşaat alanındaki projelerinde kurucu ortak olarak yer almıştır.

2018 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığına başvurularak Bireysel Katılım Yatırımcı lisansı alınıp lisanslı melek yatırımcı olunmuştur.

Yenilenebilir enerji, biyoteknoloji, yapay zekâ ve finansal teknolojiler alanında girişimcileri değerlendirerek , bu yatırımların dördünde lider yatırımcı olarak aktif görev üstlenilmiştir.

Ayrıca mentorluk ve melek yatırımcılık eğitimlerini tamamlayarak birçok iş fikri ve şirket sahibi girişimcilere ticarileşme konularında mentorluk desteği verilmiştir. Teknoloji odaklı girişimlerin fikir aşamasından, ölçeklenerek kurumsallaşma safhasına kadar tüm aşamalardaki ihtiyaçlarının karşılanması gayretinde bulunulmaktadır.

Girişimcilerin hem ihracat kapasitelerini artırmalarına destek olmak hem de büyüme aşaması fon ihtiyaçlarını karşılamalarına destek olmak için iş birlikleri geliştirme için yurtdışı programlarına katılarak gelişmiş girişimcilik ekosistemine sahip ülkeler ziyaret etmektedir.

Ana uzmanlık alanları; finansal planlama, yatırım analizi, süreç yönetimi ve stratejik planlama stratejileridir. Türkiye’deki küçük veya aile şirketlerinin büyüme süreçlerinin doğru ve etkin yönetimi ile şirket ortaklarının finansal okuryazarlık düzeylerinin arttırılması iş hayatındaki ilgi alanlarıdır. 1980 doğumlu olan İbrahim Ulukaya Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Bölümü eğitimini tamamlamış bitirmiş olup, İngilizce bilmektedir.