Skip to content Skip to footer

TRAngels Yönetim Kurulu: Önde, soldan sağa: Hale Umul, G. Serra Ulusoy. Arkada, soldan sağa: Necmi Ön, Kaan Özkan, Demir Kuyumcu.

KİMİZ

Çok ortaklı yatırım şirketi ve melek yatırım ağıyız.

TRAngels olarak biz, teknoloji odaklı erken aşama start-up’lara yatırım yapan melek yatırımcı ağıyız.

Yatırım ortamını geliştirmek için çalışıyoruz.

Fikri deneyimle buluşturuyoruz.

Projeleri kendi işimiz gibi sahipleniyoruz.

2015 yılında kurduğumuz TRAngels Finansal Hizmetler A.Ş. ilk 6 ay içinde 37 ortağa ulaştı. Aynı yıl, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nın izniyle Bireysel Katılım Sistemi’ne (BKS) akredite melek yatırımcı ağını oluşturduk. Bugün, şirketimiz 67 ortağa, melek yatırımcı ağımız ise 150 üyeye ulaştı.

Ekonomiye ve sosyal yaşama değer katacak her fikrin değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Başta Bireysel Katılım Yatırımcısı (BKY) lisansına sahip olanlar, tüm melek yatırımcılarla birlikte yatırım ortamını geliştirmek, ekosistemi büyütmek için çalışıyoruz. Bugüne kadar enerjiden biyoteknolojiye, medikalden gıdaya yapay zekadan bulut ve mobil çözümlere, pek çok alanda toplam 40 erken aşama start-up’a yatırım yaptık.
trangels

En büyük zenginliğimiz, farklı disiplinlerden gelen melek yatırımcılarımızla birlikte oluşturduğumuz çeşitliliğimiz.​

İş yaşamlarımız boyunca farklı sektörlerde,

farklı uzmanlık alanlarında yerel ve global pozisyonlarda elde ettiğimiz bilgi, birikim ve bağlantı ağlarımızı girişimlerimizin gelişimi için kullanıyoruz. Bunu “nitelikli sermaye” olarak adlandırıyoruz. Bu bakış açısıyla girişimlerimizin sadece hayal ve iş fikrine değil, risk ve başarısına da ortak oluyoruz çünkü bizim için kârlılıktan önce başarı, maddi birikimden önce nitelikli sermaye geliyor. Ticari yaşamının başındaki bir oluşumun gelişebilmesi için sadece sermaye yatırımının yeterli olmadığını deneyimlediğimiz için, erken aşamadaki projeleri kendi işimiz gibi sahipleniyoruz.

Bu noktada devreye lider yatırımcılarımız giriyor. Girişimleri geliştirmek, tümden çıkış noktasına ulaştırabilmek ya da Seri A turlarına taşıyabilmek için, lider yatırımcılarımız çalışıyor. Satış, pazarlama, mevcut yatırımcı ağından faydalanma, ürün veya hizmete ilişkin teknik destek konularında mentorluk yapmanın yanında fikri mülkiyet haklarının sağlanması, devlet desteklerinden yararlanma ve/veya yeni bağlantı ağlarının kurulması için girişimlere yardımcı oluyoruz.

Çünkü bizim için melek yatırımcılık, hisse alımından öteye geçmek ve geleceğin parçası olmak demek! Gelişen teknoloji ile doğan yeni sektörlerden haberdar olmak, dünyanın karşılaştığı sorunların çözümüne yönelik sürdürülebilir ve fark yaratan fikirlerin ve iş modellerinin büyümesine katkıda bulunmak demek. Türkiye’de başlayıp dünyaya uzanacak başarılı girişimcilik hikayelerini çoğaltmak demek. Bu yüzden fikri deneyimle buluşturuyor, bir iş fikrinin başarıya dönüşmesi için birlikte çalışıyoruz.