Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

First “Exit” from TRAngels

All our angel investors’ shares in LOKİ, a cloud-based cyber security and network management platform, are purchased by Logo Group Chairman Tuğrul Tekbulut.

LOKI, which received its first seed investment from our angel investors Namık Kural, Atakan Atalar, Hale Umul, Sacit Sungu, Hüseyin Karayağız, Kaan Akın, Volkan Öngüç, Fikir Yalaza, Mustafa Özçilingir, Osman Kale and Atilla Eren, was bought by Tuğrul Tekbulut, the founder of the largest software company Logo Yazılım, which is fully publicly held in Turkey. This sale resulted in shares being sold for a price that was four times the original investment.

Originally founded to secure enterprise internet networks with a simple interface, LOKİ evolved into cyber security and network management platform working on a service model after a quick pivot.

“Exit” experience is so valuable

Namık Kural, Chairman of the Investment Committee, stated that there was a very valuable experience period in the first “exit” of TRAngels. Kural said, “As TRangels angel investment group, we encourage all our members to invest, because angel investment is a business that can only be learned through practice. We’ve completed another critical stage of angel investing with our first “exit.” This experience has provided us with tremendous gains for the new exits ahead.”

TRAngels melek yatırım grubu olarak tüm üyelerimizi yatırım yapmaya teşvik ediyoruz çünkü melek yatırım ancak uygulama yapılarak öğrenilecek bir iş. Bu ilk “exit”imizle melek yatırımcılığın önemli bir aşamasını daha geçmiş olduk. Kazandığımız bu deneyim, önümüzdeki yeni “exit”ler için bize inanılmaz kazançlar sağladı

Namık Kural, Yatırım Komitesi Başkanı

Melek yatırımcılıkta ekilen tohumların büyümesi ve gelişmesi için zamana ihtiyaç olduğunu belirten Kural, bu zaman zarfında girişimlere bir yandan finansal kaynak sağlarken bir yandan da bilgi ve deneyimlerini aktardıklarını söyledi. Kural; “Erken aşamada yatırım yaptığımız girişimlerin uluslararası alanda iş yapan, büyüyen ve rekabet edebilen, değerli şirketler haline gelmesinin önünü açmayı hedefliyoruz. LOKİ’de yaptığımız yatırımdan dört yıl gibi kısa bir sürede “exit” olabilmemiz hedefimize ulaştığımızın da bir göstergesi ve gelecek exit’ler için de bir kaldıraç olacak.” dedi.

Global bir teknoloji şirketi olma yolunda ilk adım

Tuğrul Tekbulut satın almayla ilgili olarak, “Halka açık Logo Yazılım’daki görev ve ortaklığımın yanında ileri teknoloji konularında kendi girişimlerim var, hem de melek yatırımcı olarak yeni girişimlere destek oluyorum. 2013 yılında kurmuş olduğum ve iç pazarda önemli bir konum edinen Siber Güvenlik Markası BerqNet ile LOKI’nin birbirlerini tamamlayan uzmanlıklarını ve güçlerini birleştirerek hem servis hem donanım anlamında küresel hedefleri amaçlayan bir siber güvenlik firması oluşturmayı hedefliyorum” dedi.

LOKI’nin kurucusu Ahmet Polat da bu satışın operasyonlarını global pazara genişletmek yolunda kendilerine önemli ivme kazandırdığını söyleyerek, “Kuruluşumuzdan bu yana yurtışına açılma, globalde rekabet gücü elde eden bir şirket olma hayalimiz vardı. TRAngels hayalimize ortak oldu, bu yolculukta melek yatırımcılarımız ve özellikle lider yatırımcımız Namık Kural bizi her anlamda destekledi. Önümüzdeki süreçte, BerqNet ile beraber hem yerel hem global pazarlara daha hızlı erişim ve penetrasyon sağlayabileceğiz” dedi.