Skip to content Skip to footer

Robert Kolej’de lise diploması, Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Fakültesinde lisans ve Syracuse (New York) Üniversitesinde aynı dalda lisans üstü diploması alıp iki yıl nükleer santraller konusunda Nutech Inc. (California) firmasında danışmanlık yaptım.

1983 yılında katıldığım IBM Türk Ltd. şirketinde Satış Mümessili olarak başladığım kariyerime Pazarlama, Rakipten kazanma, Orta Asya Cumhuriyetleri, İş Ortakları Yönetimi müdürlükleri gibi farklı bir çok görevde bulunarak devam ettim.

İstanbul’da bulunan merkezde Ortadoğu, körfez ülkeleri ve Afrika’da kurulu olan IBM şirketlerine yeni katılan personele satış eğitimi verdim.

1995- 1999 yılları arasında Brüksel’deki IBM uluslararası eğitim merkezinde ‘Küresel Hizmetler Enstitüsü’ yöneticiliğini yaptım.

Son görevim 1999-2005 yılları arası 300 personel, 70 milyon USD ciroyu yönettiğim Küresel Hizmetler Bölüm Müdürlüğü idi.

2005 yılı Eylül ayında IBM’den kendi isteğim ile ayrılıp eğitim ve danışmanlık şirketi kurdum, KPMG, Meteksan, Ondülin gibi çeşitli şirketlerde ‘Satış ve Sunum Teknikleri’ eğitimi verdim.

2007 yılında kurucu genel sekreter görevi ile Özyeğin Üniversitesine ilk çalışanı olarak katıldım. 2010’da Sakıp Sabancı müzesine aynı unvan ile katıldım. Şu anda Sabancı Üniversitesinin yatırım ve teknoloji transfer ofisi olarak faaliyet gösteren Inovent A.Ş şirketinde genel müdür olarak görev yapmaktayım.

İngiltere Chartered Institute of Marketing kurumundan ‘Advanced Certificate in Marketing Management’ sertifikası, Bireysel Katılım Yatırımcı Lisansı ve TÜBİTAK 1601 çağrısı kapsamında ‘Teknolojik Tabanlı Başlangıç Firmalarına Özel İş geliştirme Mentörlük’ sertifikalarım var.