Skip to content Skip to footer

Finans ve Telekomünikasyon sektörlerinde Bilişim Sistemleri Yönetimi konusunda 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan Ayşe Birinci, Stratejik IT Yönetimi ve Mimarisi, Transformasyon, Değişim ve Program Yönetimi konularına odaklanmıştır.

2000 yılında yazılım mühendisi olarak başlayan kariyeri boyunca Rabobank, BNP Paribas gibi uluslararası finans kuruluşlarında çeşitli IT Yönetimi pozisyonlarında bulunmuş ve özellikle Merger & Acquisition ve Transformasyon projeleri yönetiminde uzmanlaşmıştır. 2014 yılında Vodafone
Türkiye’de yürüttüğü CRM & BI Çözümleri Yönetimi pozisyonu ile Telekomünikasyon sektörüne geçiş yapmış ve sonrasında Ürün Yönetimi & Transformasyon Yönetimi pozisyonuna geçerek şirketin Bireysel BSS dönüşümü projesinde yer almıştır. 2018’den beri İngiltere’de Vodafone Group, Vodafone Business IT Mimari Direktörü olarak görev yapmaktadır.

İklim Değişikliği’nin insan ırkının son yüzyıllarda gördüğü en büyük sorun olduğuna inanmaktadır. Amerika Eski Başkan Yardımcısı Al Gore tarafından kurulan Climate Reality derneğinden aldığı Leadership eğitimi sonrasında, bu konuda gönüllü olarak farkındalık kazandırma seminerleri düzenlemektedir. ( www.climatereality.org )

Deniz ve yelken ve JRR Tolkien tutkunudur.