Skip to content Skip to footer

Bünyamin Bayraktar; PepsiCo, 3M ve Danone gibi uluslararası firmalarda Finansal Planlama, Mali Kontrol, İş Geliştirme ve Strateji departmanlarında yönetici olarak görev aldı. Doğu Avrupa ve Bati Avrupa bölgelerinde yiyecek kategorisi finans liderliği yapan Bünyamin, Nisan 2017 itibariyle Pepsi-Lipton JV şirketinde Avrupa ve Sahara Altı Afrika bölgesinin finans yöneticiliği görevini yürütmektedir. Sorumluluğu altındaki ülkelerde Lipton Ice Tea markası için şirketin iş ortakları ile birlikte finansal ve stratejik planlama süreçlerine liderlik etmektedir.

İş hayatın boyunca birçok transformasyon, ürün lansman, süreç kurulum ve geliştirme ve verimlilik projelerinde çalışmıştır. Ana uzmanlık alanları; finansal planlama, yatırım analizi, satış ve dağıtımı analizleri, stratejik planlama ve fiyatlandırma stratejileridir.

Boğaziçi Üniversitesi’nden İşletme Lisans derecesine sahip Bayraktar, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde MBA yapmıştır Aynı zamanda Institute of Management Accountants (IMA) tarafından verilen Certified Management Accountant (CMA) sertifikasına sahiptir.