Skip to content Skip to footer

Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi ardından İTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği’nden mezun oldu. Üniversite döneminde çalışmaya başladığı teknoloji yayıncılığı alanında 20 yıl boyunca Açık Radyo, PC!, Radikal, Hürriyet, Numberone TV, ZDNET, NTV gibi çok sayıda medya kuruluşunda teknoloji üzerine, radyo ve tv programcılığı yaptı. Bu dönemlerde Türkiye Bilişim Vakfı tarafından bilişim teknolojilerinin yaygınlaşmasına katkı sağlayan yayıncı/yayınlara verilen bilişim medya ödüllerini; TV programı, radyo programı ve haber kategorilerinde aldı. 

2001-2003 yıllarında Radyo Kozmos, Radyo 92nokta3 adıyla faaliyet gösteren teknoloji, iş dünyası ve kültür sanat radyosunun kurucu ortağı ve yayın yönetmenliğini yaptı.

2003-2012 yıllarında Konak Medya içerik ajansının kurucu ortağı olarak online ve basılı dergi ve teknoloji içerik yayıncılığı yaptı. Ajans bünyesinde yayın hayatına başlayan Bilgi Çağı platformunu uzun süre Başkanlığını Faruk Eczacıbaşı’nın yaptığı Türkiye Bilişim Vakfı ile birlikte yöneterek, Türkiye’nin Ar-Ge ve inovasyon politikalarını oluşturulmasına dönük çabaların içerisinde oldu.

2012 yılından itibaren ise kurucularından olduğu RK Teknoloji firmasının gelişimine odaklandı. Firma, elektrikli küçük ev aletleri alanında ısıtma, soğutma, kişisel bakım ve mutfak aletleri kategorilerinde RAKS markalı ürünlerin üretim, satış, pazarlama ve satış sonrası operasyonlarını yürütmektedir.

İTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.