Skip to content Skip to footer

Hale Umul, sektörlerinde lider iki firma, Procter & Gamble ve Frito Lay’de yirmi yıllık kurumsal yöneticilik geçmişine sahiptir.

Aile ve iş yaşantısını daha iyi dengeleyebilmek, üyesi olduğu sivil toplum kuruluşlarına daha fazla zaman ayırabilmek arzusuyla tam zamanlı çalışma hayatını 2012’de sonlandırmış, 2015’de TRAngels Finansal Hizmetler AŞ ve Melek Yatırım Ağı kurucuları arasında yer alarak aktif melek yatırımcılığa başlamıştır.

1985 yılında Ankara Koleji’nden, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur.

Çalışma hayatına Procter & Gamble Türkiye’de Satış Temsilcisi olarak başlamış, çok çeşitli pozisyonlarda satış yöneticiliği yapmış, son iki görevinde Türkiye ve Romanya’da Geleneksel Kanallar Satış Direktörü olarak Frito Lay’de görev yapmıştır. Frito Lay’de çalışırken konuya ilgisi ve yeni şeyler öğrenme arzusu sebebiyle iki sene Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü görevini üstlenmiştir.

Yeni nesil yöneticilerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla üyesi olduğu Young Guru Academy – YGA bünyesinde sosyal bilinçli liderler yetiştirme çalışmalarına 2007 – 2014 yılları arasında gönüllü destek vermiştir. Sosyal ve çevresel meselelere çözüm üretmek üzere gençlerle birlikte çalışmanın ilham verici olduğunu, kendisini geliştirdiğini ve mutlu ettiğini keşfetmesi girişimcilik eko sistemi ve melek yatırımcılıkla da ilgilenmesinde destekleyici olmuştur.

BRM-Boğaziçi Üniversitesi Mezunu İş İnsanları Derneği üyesi olup dernek yönetim kurulu ve çeşitli kurul ile komitelerinde aktif görevler almıştır.

TÜBİTAK’ın sertifikalı mentör havuzunda yer alan Hale, 2016’da MentörDer kurucuları arasında yer almıştır. Üniversiteler, teknoparklar, hızlandırıcı ve kuluçka programları tarafından düzenlenen yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli eko-sistem program ve etkinliklerinde mentör, konuşmacı, jüri üyesi olarak gençlerin ve girişimciliğin gelişmesine network, bilgi ve deneyimi ölçüsünde katkı sağlamaktan mutluluk duymaktadır.