Skip to content Skip to footer

2002 – 2021 yılları arasında bir ENKA iştiraki olan Çimtaş Grubu’nun Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Naz Türer, Grubun Çin’de yerleşik Çimtaş Ningbo çelik aksam imalat tesislerinin kuruculuğunu ve sırasıyla Genel Müdürlük ve Murahhas Azalığını yürüttü.

Naz Türer, 1984 yılında Robert College’i bitirdikten sonra, tahsiline politika bilimi alanında The College of Wooster, ABD ve Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nde devam etti. 1988 yılındaki mezuniyetini takiben, 1993’de Manchester Business School Graduate School of Business Administration, The Senior Banker Program, 1999’da Harvard Business School, The General Manager Program (TGMP) ve 2009’da Harvard Business School, Advanced Management Program (AMP) sertifikasyon programlarını tamamladı.

Çalışma hayatına 1988’de ‘Management Trainee’ olarak Interbank’da başladı. Interbank’da 1994 senesine kadar Müdür seviyesinde yurtiçi krediler, yurtdışı sendikasyonlar da dahil olmak üzere çeşitli bölümlerde görev aldı.

1996-2002 yılları arasında İngiltere, Monako, ABD ve Türkiye’de yatırım bankacılığı alanında S.G.Warburg, La Compagnie de Conseil, Edmond de Rothschild ve The Fairchild Corporation şirketlerinde yöneticilik yaptı.

2002 yılında bankacılık ve finans sektöründen ayrılarak; enerji ve petrokimya sektörlerine yüksek teknolojili, ağır hacimli, mühendislik ile entegre çelik aksam imalatı yapan Çimtaş Grubu’na geçiş yaptı. Bir ENKA yan kuruluşu olan Çimtaş Grubu’nun Çin’deki fabrikasını kurup, 19 sene tepe yöneticiliğini yürüttü. Şirketin sektöründe lider ve GE, Mitsubishi benzeri dünya devlerinin tercih edilen tedarikçisi pozisyonuna gelmesinde öncelikli role sahiptir. Bu dönemde Çimtaş Grubu’nda Yönetim Kurulu üyeliği görevini de sürdürdü.

Naz Türer, 2001-2010 seneleri arasında Koç Üniversitesi’nde misafir öğretim görevlisi olarak, 2012- 2016 seneleri arasında da Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Master Programı’nda öğretim görevlisi olarak, Girişimcilik ve İş Planı dersleri verdi. 2013-2015 yılları arasında Özyeğin Üniversitesi ve Goldman Sachs Vakfı işbirliği ile düzenlenen 10.000 Kadın Türkiye Programı’nda aktif jüri üyeliği yaptı.

Naz Türer, 2003 senesinde Çin Halk Cumhuriyeti Ningbo Belediyesi tarafından verilen “Camellia Prize” ödülüne ve 2005 senesinde Çin Halk Cumhuriyeti Zhejiang Eyaleti tarafindan verilen “West Lake Friendship Award” ödülüne layık görülmüştür.