Skip to content Skip to footer

1960 yılında Trabzon’da doğan Ömer Burhanoğlu, Boğaziçi Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği dalında lisans ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Sistem Analizi dalında yüksek lisans öğrenimi görmüş, İşletme Mühendisliği dalında ise doktora çalışmasında bulunmuştur.

Ömer Burhanoğlu, 37 yılı aşan deneyimi ve başarılarıyla otomotiv sanayinin lider kişileri arasındadır. Burhanoğlu, mezuniyetinin akabinde 1983 yılında çalışmaya başladığı Farplas Otomotiv’i, kısa zamanda yenilikçi, özgün fikir ve uygulamalarıyla Bayrampaşa’daki atölyeden; otomotiv sanayindeki lider şirketlerden birine dönüşmesinde baş roldedir. Fark Holding’in amiral gemisi Farplas’ın eski CEO’sudur. Halen Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir. Fark Holding ve çatısı altındaki diğer şirketlerin (Farel, Faraero, Farform, F+Ventures, Fark Labs – Comodif, CSUM, Duckt…) Kurucu Ortağı, Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’sudur.

Fotoğraf sanatçısı olan Burhanoğlu’nun hayat felsefesi içerisinde aile, sanat, spor, sosyal sorumluluk ve iş yaşamından oluşan bir buket ile yaşamın her kesitinden tad alarak “tüm bir yaşama” ulaşabilme gayreti vardır. Bu gayret içerisinde fotoğrafın özel bir yeri vardır. Ömer Burhanoğlu eserlerini “AYNI AYRI” isimli kitabında yayınlamıştır. Kitabının tüm geliri, Trabzon’da bulunan Sağlık Bakanlığı’na devredilen Ömer Burhanoğlu Hastanesi’ne bağışlanmaktadır.

Sanat, spor, eğitim ve sağlık konularında birçok sosyal sorumluluk projesi içinde olmuş ve olmaya devam etmektedir. İnovasyona olan tutkusu ve yeni iş modellerine olan ilgisi nedeniyle, Türkiye girişim eko sistemi için çeşitli platformlarda insiyatif aldığı gibi; kendisi de önde gelen melek yatırımcılardan biridir.

İş ve toplumsal yaşamda cinsiyet eşitliğinin inanan Burhanoğlu (PWN) Professional Women’s Network İstanbul’un Eşitlik Elçisi CEO’larındandır.

Ömer Burhanoğlu, Türk otomotiv sanayinin ve ihracatının güçlenmesi için mesleki ve sivil toplum kuruluşlarında projeler geliştirmektedir. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OIB) Yönetim Kurulu Üyesi, Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması Yürütme Kurulu Başkanı, TOSB Organize Sanayi Bölgesi İnovasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve eski Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Otomotiv Sanayi Meclisi Üyesi, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) Üyesi ve eski Yönetim Kurulu Başkanı, Corporate Change Academy (CCA)’nin Onur Kurulu Üyesi’dir.

Fikrinize güveniyorsanız
biz de size güveniyoruz.

Fikrinizi geleceğe açın.

Adres

Reşitpaşa Mh.
Teknokent Arı 3 Sitesi
No:4/B204 Sarıyer
İstanbul

Bizi Takip Edin