Skip to content Skip to footer

Önder yaklaşık yirmi yıldır uluslararası hammadde ticareti, iş geliştirme ve danışmanlık üzerine çalışmaktadır. İş hayatına ithalat amaçlı bir aile şirketi kurarak başlamış, akabinde Arthur Andersen Brüksel ofisinde yönetim danışmanlığı yapmıştır. Fransız devlet enerji şirketi Gdf Suez’de Brüksel, Berlin, Dubai ve İstanbul’da yönetici olarak enerji sektöründe kurumsal ticaret ve iş geliştirme konularında çalışmıştır. Bu süreçte Umman’da bir santralin altyapı fonuna satışını ve Bahreyn’de iki milyar dolar bedelli bir özelleştirme projesini başarıyla sonuçlandırmıştır. 2011’den bu yana endüstriyel B2B hammadde ticareti, ithalat-ihracat, mümessillik ve danışmanlık konularında serbest olarak çalışmaktadır.

Ankara Atatürk Anadolu Lisesi ve ODTÜ İnşaat Mühendisliğini bitirmiş, Belçika K.U.Leuven Üniversitesi’nde MBA ve Financial Economics dallarında yüksek lisans yapmıştır. Değişik seviyelerde İngilizce, Fransızca, Hollandaca, Almanca ve İspanyolca konuşmaktadır.

Ülkemizde girişimciliğin zorluklarını yaşayarak görmüş olan Önder, dünyayla entegre olabilecek, hikayesi olan girişimlere yatırım yaparak gelişmelerini desteklemek, gerektiğinde bilgi ve tecrübesini paylaşmak istemektedir. Trangels’ın uyumlu kolektif yapısını ve ortakların farklı tecrübelerini girişimlere aktarma konusundaki istekliliğini girişimlerin geleceği açısından önemli bulmaktadır.

Önder bolca okur, müzikle ilgilenir, biraz klasik gitar çalar, golf oynamayı sever. İyi bir sanat takipçisi ve yolun başında bir sanat koleksiyoncusudur. Sagalassos Vakfı üyesidir. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.