Skip to content Skip to footer

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Özgür Kaynar, iş hayatına 1994 yılında Koçbank Bilgi Teknolojileri bölümünde yazılım mühendisi olarak başlamış, 1998 yılına kadar ana bankacılık sistemi üzerinde farklı konularda görev yapmıştır. Askerlik görevini takiben çalışma hayatına 2000 yılında Koçbank ta Veri Ambarının hayata geçirilmesi ile devam etmiş, veriambarının kurulumu sonrasında ilgili ekibin yöneticisi olarak iş birimlerine Karlılık, Opearasonal CRM, Kampanya yönetimi ve Raporlama konularında hizmet vermiştir.

2006 yılı sonunda gerçekleşen Koçbank-Yapı Kredi Bankası birleşme sürecinde aktif olarak yer almış, banka birleşmesi sonrasında yaklaşık 40 kişilik veriambarı ve işzekası ekibi ile bankanın Kredi Kartı, Bireysel Pazarlama,Risk Yönetimi, Finans Yönetimi ve Teftiş ekiplerine birçok alanda dikey çözümlerin hayata geçirilmesini sağlamıştır. Özellikle BASEL II, Risk İzleme, CRM, Fraud sistemleri, Anlık kampanya yönetimi bunlardan başlıca sayılabilecek olanlardır.

2010 yılında gerçekleşen yönetim değişikliği ile birlikte Veriambarı haricindeki diğer yazılım ekipleri de kendisine bağlanmış ve bu dönemde başlatılan Bilişim Teknolojileri Dönüşüm Programını çerçevesinde, yeni yazılım mimarisinin oluşturulması, ana bankacılık sisteminin yeniden yazılımı, kredi kartlarının açık sisteme geçirilmesi ve yazılım metodolojilerinin düzenlenmesi programını yürüten yönetim ekibinde görev almıştır.

2012 sonunda Yapı Kredi Bankasındaki görevinden ayrılmış ve Veri analitiği konusund uzman Teradata teknoloji firmasında kıdemli sektör danışmanı olarak sektörde öncü bir çok kurumda veri yönetimi, veri analitik, crm ve pazarlama alanarında mevcut durum analizi ve yol haritası çıkarılması çalışmalarını yürütmüştür. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Fikrinize güveniyorsanız
biz de size güveniyoruz.

Fikrinizi geleceğe açın.

Adres

Reşitpaşa Mh.
Teknokent Arı 3 Sitesi
No:4/B204 Sarıyer
İstanbul

Bizi Takip Edin