Skip to content Skip to footer

1967 yılında İstanbul’da doğan Özlem Morova, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

Çalışma hayatına 1986 yılında bir Mali Müşavirlik firmasında başladı. Burada ağırlıklı olarak kobi segmenti firmalara yönelik genel ve maliyet muhasebesi hizmeti verilmesinde görev yaptı. Daha sonra 1990-1993 yılları arasında Arçelik Gebze Tesislerinde mali işler bölümünde çalıştı. Bu dönemde tekdüzen muhasebe sistemi, bütçe, nakit yönetimi ve yönetim raporlamaları konularında çalıştı.

1995 yılında Garanti Bankası MT-8 Grubu ile bankacılığa adım attı. Garanti Bankası Genel Müdürlük ve Kozyatağı Şubesi’nde Mali Analist olarak görev yaptı. 1997 yılında Türk Boston Bank’ta Krediler Yetkilisi olarak göreve başladı. Bankanın unvan değişimleri sonucunda sırasıyla önce Oyak Bank, sonra ING Bank çatısı altında, 2000 yılına kadar Genel Müdürlük Kurumsal Bankacılık satış-pazarlama departmanında yönetmenlik ve sonrasında 2003 yılına kadar Merkez Şube Kurumsal Bankacılık yönetmenliği yaptı. 2003 yılında şube müdürü oldu ve sırasıyla Kartal, Tuzla Organize Sanayi, Kızıltoprak ve Maltepe Şubelerinde “ticari, kobi, mikro ve bireysel bankacılık” işkollarını içine alacak şekilde yöneticilik görevini yürüttü. 2015-2019 yılları arasında Odea Bank Altunizade Şube Kobi-Ticari Grup Yöneticiliği görevinde bulundu.

32 yıllık iş hayatının 17 yılında yönetici olarak çalıştıktan sonra kariyerini ve kişisel gelişim yolculuğunu “eğitim alanında” sürdürmeye karar verdi. Finans ve bankacılık sektöründeki mesleki bilgi ve deneyimini aktarmaktan büyük bir keyif ve doyum aldığı Nar Eğitim bünyesine Aralık – 2019 yılında eğitmen olarak katıldı.

Halen kurumsal eğitimler ve freelance mali danışmanlık konularında faaliyet göstermektedir.