Skip to content Skip to footer

IT Sektöründe ve özellikle Bilgisayar Tüketim Malzemelerinin dağıtımında, piyasa yapıcı olarak yer alan Ekip Elektronik A.Ş.’nin, 1990’dan bu yana Kurucu Ortak ve Yöneticisi olarak çalışmıştır. Eşzamanlı olarak, aynı adreste, network malzemeleri dağıtımı yapan, Beyaz İletişim Ltd.Şti.’nin de Ortağı ve Yöneticisi olarak görev yapmış olan Sacit Sungu, 2014 başında, her iki şirketin hisselerini Yıldız Holding bünyesine satarak, 33 yıllık aktif iş yaşamını sonlandırmıştır.

Bilgisayar işkolunda, girişimci olmazdan önce de yaklaşık yedi yıl deneyimi olan Sungu, Olivetti A.Ş., Atak Elektronik A.Ş. ve Atak Bilgisayar Ltd. Şti. bünyesinde Yöneticilik yapmıştır. Ancak sektördeki en büyük deneyimi, 5 yıl boyunca çalıştığı ve zamanının en önemli ev bilgisayar markası olan Commodore’un dağıtımını yapa ,Kavala Grup şirketi, Teleteknik A.Ş.’de, Pazarlama Yöneticiliği olmuştur.

İş yaşamının ilk iki yılında ise, Pazar Araştırma A.Ş. ve Piar Ltd.Şti.’lerinde, Araştırma Uzmanı ve Yöneticisi olarak çalışmıştır.

Sacit Sungu, 1982 yılında İTÜ İşletme Mühendisliği’ni bitirmiş, öncesinde ise İstanbul Erkek Lisesi’nde okumuştur ve Almanca bilir. 2014 yılından bu yana Melek Yatırımcı olan Sacit Sungu’nun artık tek uğraşı, girişimcilik özelliğini ve yönetsel iş deneyimlerini, genç girişimcilerle paylaşmaktır.

1956 doğumlu Sungu, evli, 1 çocuk ve 1 torun sahibidir.