Skip to content Skip to footer

1970 İnegöl doğumlu olan Selçuk ILIKCAN, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Üniversite hayatı süresince Link Bilgisayar ve hemen sonrasında Yapı Kredi Bilgi İşlem Merkezi’nde yazılımcı olarak görev yaptı. Daha sonra, kurucuları arasında bulunduğu GISMAP ve INFOTECH şirketlerinde yönetici pozisyonlarında yer alarak, 20 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de konumsal ve mobil teknolojilerle ilgili Yerel ve Kamu Yönetimlerine, Enerji ve Altyapı Firmalarına, Dağıtım ve Lojistik Firmalarına, Finans ve Perakende firmalarına kurumsal vizyoner bir çok proje geliştirdi.

Ayrıca navigasyon ve mobil çözümler ile bireysel pazara da bir çok yenilikçi çözümün geliştirilmesinde rol aldı.

2007 yılından bu yana Sampaş firmasında üst düzey yönetici olarak, özellikle Kentsel Dönüşüm Projeleri ile Akıllı Şehirler kavramlarını birarada gerçekleştirmeyi hedefleyen Akıllı Kentsel Dönüşüm konusunda vizyoner çalışmalarını sürdürdüğü bir çok projeyi yürütmektedir.

Bilişim İşverenleri Sendikası Kurucu üyeleri arasında yer alan Selçuk IIıkcan, Akıllı Şehirler, Kentsel Dönüşüm konularında üniversitelerin lisansüstü ve sertifika programlarına eğitim ve seminerler vermektedir.

Fikrinize güveniyorsanız
biz de size güveniyoruz.

Fikrinizi geleceğe açın.

Adres

Reşitpaşa Mh.
Teknokent Arı 3 Sitesi
No:4/B204 Sarıyer
İstanbul

Bizi Takip Edin