Skip to content Skip to footer

1963 İstanbul doğumluyum. Lise eğitimini İstanbul Alman Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul   İşletme Fakültesi’nden mezun oldum. 1989 yılında aynı üniversiteden Finans Yüksek Lisans derecesini ve 1991’de New Haven Üniversitesi, Connecticut, ABD’den MBA derecesini elde ettim.

Kariyerime Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri olan Borusan Holding’de yönetici adayı olarak başladım. Ardından, Orta ve Doğu Avrupa (EMEA) Bölgesinden sorumlu Muhasebe ve Planlama Müdürü olarak çalıştığım NCR şirketinde uluslararası deneyim kazandım. Kariyerimi ağırlıklı olarak inşaat, teknoloji, enerji ve sağlık sektörlerinde üst düzey yöneticilik görevlerinde sürdürdüm. Finans, US GAAP, Bütçeleme, Proje Finansmanı, Kontrol ve Sistem uygulamaları konularında güçlü bir bilgi birikimi elde ettim.  Şubat 2016’dan bu yana  Uluslararası Mali Müşavirlik firması olan  Ecovis Kapital Network’te Ortak olarak çalışmaktayım.

İş yaşamı dışında basketbol sporu ile ilgiliyim. On yıl öncesine kadar bir nevi sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğüm Tekerlekli Basketbol Federasyonu bünyesinde uzun yıllar hakemlik ve teknik komiserlik yaptım. Ayrıca, çeşitli gazete ve internet sitelerinde hobi olarak basketbol ile ilgili yazılar yazdım.

Evli ve iki çocuk babasıyım. Eşim İlke de benim gibi mali müşavir olup farklı bir firmada çalışmaktadır. Büyük oğlum Alp, Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden onur derecesiyle mezun olduktan sonra şimdi Amsterdam Üniversitesinde Cybersecurity masteri yapmaktadır. Küçük oğlum Mert Kemal ise İstanbul Üniversitesi Piyano bölümü 2. Sınıfta  okumaktadır.