Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

TRAngels’dan ilk “Exit”

Bulut tabanlı siber güvenlik ve ağ yönetim platformu LOKİ’deki melek yatırımcılarımıza ait hisselerin tamamı, Logo Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut tarafından satın alındı.

İlk tohum yatırımını melek yatırımcılarımız Namık Kural, Atakan Atalar, Hale Umul, Sacit Sungu, Hüseyin Karayağız, Kaan Akın, Volkan Öngüç, Harika Yalaza, Mustafa Özçilingir, Osman Kale ve Atilla Eren’den alan LOKI’nin hisselerinin tamamı Türkiye’nin halka açık en büyük yazılım şirketi Logo Yazılım’ın kurucusu Tuğrul Tekbulut tarafından satın alındı. Bu satış ile yatırım yapılan değerlemenin 4 katına ulaşan bir değerlemeyle hisse satışı gerçekleştirildi.

Şirket internet ağlarını basit bir ara yüzle güvenli hale getirme hedefiyle yola çıkan LOKI, pivot ederek hizmet modeliyle çalışan bir siber güvenlik ve ağ yönetim platformuna evrildi.

“Exit” deneyimi çok kıymetli

Yatırım Komitesi Başkanımız Namık Kural, TRAngels olarak gerçekleşen ilk “exit”te çok değerli bir deneyim süreci yaşandığını belirtti. Kural, “TRAngels melek yatırım grubu olarak tüm üyelerimizi yatırım yapmaya teşvik ediyoruz çünkü melek yatırım ancak uygulama yapılarak öğrenilecek bir iş. Bu ilk “exit”imizle melek yatırımcılığın önemli bir aşamasını daha geçmiş olduk. Kazandığımız bu deneyim, önümüzdeki yeni “exit”ler için bize inanılmaz kazançlar sağladı” dedi.

TRAngels melek yatırım grubu olarak tüm üyelerimizi yatırım yapmaya teşvik ediyoruz çünkü melek yatırım ancak uygulama yapılarak öğrenilecek bir iş. Bu ilk “exit”imizle melek yatırımcılığın önemli bir aşamasını daha geçmiş olduk. Kazandığımız bu deneyim, önümüzdeki yeni “exit”ler için bize inanılmaz kazançlar sağladı

Namık Kural, Yatırım Komitesi Başkanı

Melek yatırımcılıkta ekilen tohumların büyümesi ve gelişmesi için zamana ihtiyaç olduğunu belirten Kural, bu zaman zarfında girişimlere bir yandan finansal kaynak sağlarken bir yandan da bilgi ve deneyimlerini aktardıklarını söyledi. Kural; “Erken aşamada yatırım yaptığımız girişimlerin uluslararası alanda iş yapan, büyüyen ve rekabet edebilen, değerli şirketler haline gelmesinin önünü açmayı hedefliyoruz. LOKİ’de yaptığımız yatırımdan dört yıl gibi kısa bir sürede “exit” olabilmemiz hedefimize ulaştığımızın da bir göstergesi ve gelecek exit’ler için de bir kaldıraç olacak.” dedi.

Global bir teknoloji şirketi olma yolunda ilk adım

Tuğrul Tekbulut satın almayla ilgili olarak, “Halka açık Logo Yazılım’daki görev ve ortaklığımın yanında ileri teknoloji konularında kendi girişimlerim var, hem de melek yatırımcı olarak yeni girişimlere destek oluyorum. 2013 yılında kurmuş olduğum ve iç pazarda önemli bir konum edinen Siber Güvenlik Markası BerqNet ile LOKI’nin birbirlerini tamamlayan uzmanlıklarını ve güçlerini birleştirerek hem servis hem donanım anlamında küresel hedefleri amaçlayan bir siber güvenlik firması oluşturmayı hedefliyorum” dedi.

LOKI’nin kurucusu Ahmet Polat da bu satışın operasyonlarını global pazara genişletmek yolunda kendilerine önemli ivme kazandırdığını söyleyerek, “Kuruluşumuzdan bu yana yurtışına açılma, globalde rekabet gücü elde eden bir şirket olma hayalimiz vardı. TRAngels hayalimize ortak oldu, bu yolculukta melek yatırımcılarımız ve özellikle lider yatırımcımız Namık Kural bizi her anlamda destekledi. Önümüzdeki süreçte, BerqNet ile beraber hem yerel hem global pazarlara daha hızlı erişim ve penetrasyon sağlayabileceğiz” dedi.